کامینز و Navistar در ساخت کامیون Heavy Duty کلاس 8 همکاری خواهند کرد


کامینز و Navistar با کمک جایزه DOE ایالات متحده، یک کامیون کلاس 8 تولید می کنند که از سلول های سوختی هیدروژن نیرو می گیرد.نمونه اولیه کامیون سلول سوختی کلاس 8 یک سال آزمایش میدانی را تجربه خواهد کرد. رابطه ی کامینز و Navistar به بیش از 80 سال پیش باز می گردد.

رهبر قدرت جهانی کامینز (NYSE: CMI) و شرکت بین المللی Navistar. (NYSE: NAV) در زمینه تولید یک کامیون کلاس 8 که از سلولهای سوختی هیدروژن نیرو می گیرد ، همکاری خواهند کرد. بودجه این پروژه تا حدی از طریق اعطای جایزه از طرف وزارت انرژی ایالات متحده (DOE) توسط دفتر بهره وری انرژی و انرژی های تجدید پذیر (EERE) است که قبلاً در ماه آگوست اعلام شده بود ، به عنوان بخشی از طرح “مقیاس H2 @” DOE برای توسعه تولید هیدروژن مقرون به صرفه ، ذخیره سازی ، توزیع و استفاده تکمیل می گردد. ایمی دیویس ، معاون رئیس جمهور و رئیس جمهور ، نیو پاور در کامینز ، گفت: “این وسیله نقلیه از پیکربندی سلول سوختی نسل بعدی ما برخوردار است و برای ما فن آوری هیدروژنی را برای کامیون های حمل و نقل فراهم می کند.”ما همچنین خوشحالیم که می توانیم رابطه قوی خود را با Navistar ، که به 80 سال گذشته باز مگردد ، ادامه دهیم و برای کاهش هزینه ها و دسترسی بیشتر به وسایل نقلیه مجهز به هیدروژن برای پذیرش ناوگان حکل و نقل، همکاری می کنیم.

این جایزه یکی از دو کمک هزینه DOE است که در مجموع بیش از 7 میلیون دلار به کامینز اعطا می شود و به توسعه یک پیشرانه الکتریکی سلول سوختی یکپارچه برای کامیون های سنگین با عملکرد عملیاتی و هزینه کل مالکیت کمک می کند. این شامل توسعه یک راه حل بسیار قابل تولید و مقیاس پذیر با برد اثبات شده 300 مایل یا بیشتر و بهبود مصرف سوخت نسبت به کامیون های سنگین فعلی است.

پیشرانه در یک سری International ® RH integrated ادغام خواهد شد و از دو ماژول قدرت HyPM® HD90 استفاده می کند که از سلول های سوختی HD45 که به صورت سری وصل شده اند بهره می برد. به جای اینکه یک سلول سوختی بزرگ در یک بار رف و برگشت جزئی ناکارآمد کار کند، می توان ماژول های قدرتمند جداگانه HD45 را خاموش و روشن کرد تا انرژی کافی را در یک رفت و برگشت کامل تأمین کند.

دارن گاسبی ، معاون مهندسی رئیس جمهور در گفت: “کامینز یک شریک قابل اعتماد برای Navistar است و همکاری با این شرکت در این پروژه نقطه عطفی در یادگیری ادغام های مربوط به عملکرد ، تصویب و مقیاس پذیری سلول های سوختی هیدروژن به عنوان منبع تغذیه خودروهای کلاس 8 است.” ناویستار: “هیدروژن فرصت خوبی را در بخش وسایل نقلیه تجاری ارائه می دهد و ما مفتخریم که در تیمی هستیم که برای ایجاد یک راه حل کامل برای مشتریان تلاش می کند.”

نمونه اولیه کامیون سلول سوختی کلاس 8 در نهایت شاهد آزمایش میدانی یک ساله خواهد بود. این کامیون در ناوگان Werner Enterprises با بیش از 7،700 تراکتور ادغام خواهد شد و در عملیات تحویل محلی و یا منطقه ای به مشتریان از فونتانا ، کالیفرنیا شروع به کار کار خواهد کرد.

اسکات رید ، معاون خرید و نگهداری ناوگان حمل و نقل ، شرکت های ورنر ، گفت: “این ادغام با ابتکارات زیست محیطی ، اجتماعی و حکمرانی ما مطابقت دارد ، زیرا ما به طور مداوم به دنبال راه های جدید برای کاهش اثر کربن دی اکسید هستیم.” شرایط جهانی به ترسیم تصویری کامل از عملکرد سیستم در شرایط چالش برانگیز جاده ، از جمله آب و هوای گرم و سرد کمک خواهد کرد. علاوه بر این داده های عملکردی ، ما داشتن فرصت برای ارائه بازخورد رانندگان حرفه ای ورنر ، مکانیک و مدیریت ناوگان حمل و نقل خوشحال هستیم و همچنین برای کمک به تیم پروژه در تهیه یک تحلیل جامع از هزینه های موجود کمک خواهیم کرد. “

اهداف اصلی جایزه DOE شامل دستیابی ، تأمین و بیش از حد نیاز به عملکرد پیشرانه های دیزلی و همچنین کاهش 35 درصدی هزینه های اولیه برای ایجاد و گسترش فناوری های سلول سوختی با کمترین میزان انتشار کربن دی اکسید برای ناوگان تجاری حمل و نقل است.

درباره شرکت کامینز

Cummins inc

کامینز یا کامِنز (به انگلیسی: Cummins)، شرکت صنایع سنگین آمریکایی است، که در سال ۱۹۱۹ توسط کلسی کامینز در ایندیانا تأسیس شد و امروزه بزرگترین فناور و سازنده موتورهای دیزل در جهان می‌باشد.

این شرکت در زمینه ارائه خدمات طراحی و تولید موتورهای درون‌سوز و فناوری‌های مرتبط با آن، مانند: تولید سامانه‌های سوخت‌رسانی انژکتوری، سامانه‌های کنترل، تجهیزات فیلتراسیون و سیستم‌های تولید برق، فعالیت می‌نماید.

دفتر مرکزی شرکت کامینز، در کلمبوس، ایندیانا قرار دارد. کامینز محصولات خود را، از طریق شبکه‌ای با بیش از ۶۰۰ توزیع‌کننده مستقل و در حدود ۶،۰۰۰ فروشنده، در بیش از ۱۹۰ کشور به فروش می‌رساند. این شرکت در سال ۲۰۱۱ درآمدی بالغ بر ۱۸ میلیارد دلار داشته، که سود خالصی معادل ۱٫۷۵ میلیارد دلار را کسب نموده است.

سهام کامینز در بازار بورس نیویورک، دادوستد می‌شود، که همچنین در فهرست فرچون ۵۰۰ ذکر شده‌است.

درباره شرکت بین المللی Navistar

Navistar

نویستار اینترنشنال با نام پیشین اینترنشنال هاروستر، ابرشرکت خودروسازی آمریکایی است، که تولیدکننده انواع کامیون‌های تجاری، موتورهای دیزلی، اتوبوس‌های آی‌سی مدرسه و اتوبوس‌های تجاری، وانت‌های پیک‌آپ و نیز طراح و تولیدکننده موتورهای دیزلی برای کامیون وانت‌ها، ون‌ها و اس‌یووی‌ها می‌باشد.

این ابرشرکت همچنین قطعات و خدمات تعمیر و نگهداری را برای انواع کامیون‌ها و سایر خودروهای دیزلی ارائه می‌نماید.
این ابرشرکت پیش‌تر تولیدکننده تجهیزات سنگین و ماشین‌آلات کشاورزی نیز بود که کارخانجات تولید آنان را به شرکت کیس فروخت.
اطلاعات بیشتر در https://www.navistar.com/navistar در دسترس است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *